Expedice rostlin do dvou pracovních dní.

Rosa KORDES 'Alexander von Humboldt'®červená Růže mini 'Alexander von Humboldt'®

Varianta:
Dostupnost Skladem (82 ks)
Možnosti doručení
169 Kč 150,89 Kč bez DPH
Rosa KORDES 'Alexander von Humboldt'®červená Růže mini 'Alexander von Humboldt'®
Růže Alexander von Humboldt

Půdopokryvná růže Alexander von Humboldt
patří k těm klasickým, které rostou více do šířky než do výšky. Byla pokřtěna podle slavného přírodovědce při slavnostním ceremoniálu v létě roku 2018 na zámku Goldkronach ve Francii. Jednoduché, jasně červené květy nastavují svoje žluté tyčinky medonosným včelám.Opakované kvetení.Vhodná do nádob. Velice odolná vůči padlím a skvrnitosti.Mrazuvzdorná.

ADR (Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung) je nezávislá mezinárodní zkouška kvality růží. Všechny nové odrůdy růží z celého světa se při těchto zkouškách testují několik let na jedenácti místech v celém Německu. Po těchto zkouškách se ty nejlepší ocení titulem ADR růže. Úspěch v testu náleží jen těm růžím, které jsou výrazně krásné a zároveň velmi odolné, zdravé a jejich pěstování je snadné. Růže, které projdou úspěšně tímto testem jsou vhodné do těch nejnáročnějších podmínek s minimální péčí, jako je např. veřejná zeleň.


Specifika řezu půdopokryvných růží

Řez půdopokryvných růží je velmi jednoduchý. Dokonce se ve veřejné zeleni používají motorové plotostřihy (nůžky na živé ploty), pomocí nichž se jednoduše půdopokryvné růže na jaře zkrátí na jednotnou výšku 10 až 15 cm. Na vlastní zahradě si s tím můžete dát větší práci a použít klasické nůžky. Záleží na velikosti plochy růží, kterou máte takto ošetřit.

V případě, že půda na Vašem pozemku není pro růže vhodná, přimíchejte při sázení k zemině speciální substrát určený pro růže. Samostatný substrát není vhodný, protože rychle vysychá. Na trhu je k dostání i speciální mulč určený k růžím.
Geotextílii k růži nedáváme, zabraňuje přístupu vzduchu ke kořenům. Pokud sázíme růže po předchozí růži, není to ideální a vyměníme proto co největší množství zeminy. Velmi se osvědčilo přidání dlouhodobého hnojiva (kostní moučka, rohová moučka) do půdy. Chybu neuděláme, když ještě přidáme speciální organické hnojivo (s guánem) určené přímo na růže. Tímto hnojivem pak přilepšujeme růžím každým rokem hned zjara (březen/duben) a pak ještě po prvním kvetení (koncem července). Podpoříme tím násadu květů, květy jsou krásně vybarvené a větší. Dále již růže nehnojíme, aby zbytečně nevyháněly výhony, které do zimy nestačí vyzrát.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kordes
k řezu: ano
Kvete v měsících: VI
okrasná květem: ano
plné slunce: ano
počet rostlin na 1 m2: 2 ks na 1m2
polostín: ano
Požadavek na řez: III, IV, X
PUDABEZNAZAHRADNI: ano
středně vlhké stanoviště: ano
šířka: 60
trnitá rostlina: ano
venkovní rostlina: ano
výška rostliny v dospělosti: 40

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: