Expedice rostlin 3 až 5 pracovních dní.

O nás

 

 

Okrasné dřeviny a květiny

Současná produkce naší společnosti zahrnuje paletu listnatých a jehličnatých dřevin, včetně rostlin na živé ploty, solitéry, dřeviny pro ozelenění krajiny aj. Sezónně prodej doplňuje nabídka trvalek, balkónovek a letniček. Podle přání zákazníka dodáváme rostlinný materiál obalovaný nebo prostokořenný. Naše zahradnictví úspěšně zásobuje trh také vlastní produkcí roubovaných jehličin i listnáčů. Ve svém zahradním centru nabízíme široký sortiment čarověníků. Spolupracujeme s dalšími renomovanými školkami a pěstiteli u nás i v zahraničí, takže svým zákazníkům můžeme dodávat kompletní zakázky. To vše se samozřejmě neobejde bez dobře zpracované logistiky a uceleného přehledu o produkci rostlinného materiálu. U vlastních výpěstků dosahujeme velmi dobrého poměru kvality a ceny.

Mezi zákazníky velkoobchodu našeho zahradnictví patří realizační firmy, lesní podniky a řada zahradních center, zahradnictví i obchodní řetězce. Významnými odběrateli jsou též zahradnické podniky ze Slovenska, Ruska a Kazachstánu. Více než 20 let zkušeností mají Školky Montano také s pěstováním rostlin pro rekultivace, obnovu krajiny, dálniční a silniční sítě.

Výsadby - zahrada, dálnice i biokoridor

Kromě pěstební činnosti má naše zahradnictví také svůj realizační tým. Zajišťuje výsadby jak velkých veřejných zakázek, tak i výsadby pro soukromé subjekty. Dosud největšími akcemi byly například: dálnice D11 v úseku Sadská – Poděbrady, ÚSES Sány, biocentra v Netřebicích a Sovenicích, lesopark v Praze - Satalicích či bytový areál Zahradní město v Brandýse nad Labem.

 
 

„Stálezelené“ zahradnictví

Díky zkušenostem, které jsme za uplynulých bezmála 28 let získali, zvládáme významně eliminovat problémy při přesazování rostlinného materiálu. Při osazování, především rekultivačních ploch, používáme speciální substrát. Namísto tradičního rašelinového substrátu jsou kontejnery plněny směsí, která obsahuje až 50 % jílu a chrání tak vysazované rostliny před rychlým přeschnutím ve volné krajině a podporuje jejich lepší ujímání. Pro hrnkování množených rostlin používáme moderní techniku. Díky tvořivé práci celého kolektivu firmy se daří podnik neustále rozšiřovat a zvyšovat produkci. V loňském roce prodej přesáhl 2,5 mil. kusů rostlin.