Expedice rostlin 14 pracovních dní.

Buddleja davidii 'Nanho White' Komule davidova 'Nanho White'

Varianta:
Dostupnost Skladem (490 ks)
Možnosti doručení
95 Kč 84,82 Kč bez DPH
Buddleja davidii 'Nanho White' Komule davidova 'Nanho White'
Komule davidova lidově nazývána ´motýlí keř´je právem považována za skvost mezi okrasnými keři. Od začátku léta, kdy vykvétá je obletována různým křídlatým hmyzem a hlavně motýly.
Buddleja davidii 'Black Knight' nese až 30 cm dlouhé květy zbarvené temně modrofialově, uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí. Opadavé listy jsou vstřícné, kopinaté, matné, jemně chloupkaté tmavě zelené. Keř působí vzdušným a bujným růstem a roste poměrně rychle. S věkem získává čím dál kompaktnější a hezčí tvar s přepadavými postranními větvemi, obtěžkanými květy, které spolu s motýly vytvářejí nevšední podívanou.
Protože Komule davidova kvete na nových přírustcích, tak pro svou krásu a vitalitu yžaduje jarní řez a to v době nalévání pupenů. Konkrétní termín záleží na průběhu zimy i orientaci pozemku. V teplejších oblastech to může být již v druhé polovině února. Někdo však odkládá řez na březen nebo duben, ale je pak potřeba počítat s pozdějším kvetením. Roční přírůstek u této komule ja 1,5 - 2,5 m, je proto možné komuli seříznout opravdu radikálně a to na 1 - 3 pupen. Řez samotný vždy provádíme těsně nad očkem, aby nedošlo k jeho poškození.

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce do velmi živné, propustné, dobře odvodněné země, aby v zimě v mokru neshnila. Mrazuvzdorná je do cca -25°C, ale v teplejších oblastech prospívá lépe. Do chladnějších regionů vysazujte již starší rostliny s vyzrálým dřevem, aby nedošlo k jejich vymnrznutí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: