ŽIVÉ PLOTY

Živé ploty

Vážení zákazníci, 

naše rostliny jsou právě zazimované a jejich expedice bude možná přibližně od 1. 3. 2019 v závislosti na počasí. Rostliny lze nyní objednat a o termínu expedice Vás budeme předem informovat. 

Pokud si i přesto budete přát rostliny nyní zaslat a počasí bude expedici umožňovat, uveďte to prosím do poznámky k objednávce.

Děkujeme za pochopení. 

ŽIVÉ PLOTY mají kouzelnou moc – oddělují dva prostory a není potřeba žádných technických prvků. Nový trend ´být ekologický a šetrný k přírodě´ dává živým plotům velký potenciál.  Rostliny v mnoha podobách mají dobrý dopad na životní prostředí a v neposlední řadě i na naší mysl.

Jak to tedy udělat aby mohly izolační, estetickou i ekologickou funkci plnit na „plný výkon“? Musíme vědět, co chceme. Zajistit jim pro růst optimální prostředí a pravidelně o ně pečovat. Protože živé tvarované ploty potřebují péči v podobě pravidelného řezu. 

A jaký plost si vybrat? Záleží na určení priorit a toho kolik času na údržbu. 

Typickou vlastností stálezelených živých plotů je určitá statičnost, neproměnlivost - máte tedy "jistotu", že budou celý rok stejný. Na druhou stranu to může být pro někoho poněkud nudné. Opadavým listnatým živým plotům, které se během roku mění, se vytýká, že je přes ně v zimním období vidět. Pokud jsou tyto porosty založeny poctivě a stejně tak i udržovány, tak v zimním období přes hus­tou spleť větviček není na druhou stranu plotu téměř vidět. Živé ploty z opadavých listnatých dřevin se obvykle zakládají z dru­hů, které za běžných okolností tvoří větší keře nebo stromy. V případě poškození ně­které z rostlin v řadě živého plotu dovedou vedlejší rostliny většinou snadno a rychle vyplnit takto vzniklou mezeru. Sloupovitě rostoucí druhy (zejména jehličnany) tuto schopnost obvykle nemají. 

Číst více
Filtrování produktů
Cena
Velikost hrnku
Prodejní velikost
Nároky na půdu
Nároky na světlo
Požadavek na stanoviště
Požadavek na řez
Rostlina je okrasná