Pyracanta coccinea - stálezelený
Filtrování produktů
Cena
 • Hlohyně 'Red Column'

  Hlohyně 'Red Column'

  Pyracantha coccinea 'Red Column'

  Vysazujeme 3ks na 1 metr živého plotu ve vzdálenosti 30 cm. Hlohyně 'Red Column', jak se Pyracanthe česky říká, patří mezi oblíbené keře a to hlavně díky své nenáročnosti. Odrůda Red Column má sytě červené, středně velké plody, ktré dozrávají do konce září. Listy jsou oválné, podlouhlé a lesklé. Pyracantha patří k neopadavým keřům a je proto ideální k použití na živý plot. Na půdu není náročná a pokud má zem s přiměřenou vláhou a ideální podmínky, tak se odmění hustým růstem a četnějším plodenstvím. Hlohyně kvete na dvouletém dřevě, proto je potřeba při řezu dávat pozor, aby nedošlo k odstranění loňského dřeva. Řez je proto ideální provádět až během léta.

 • Hlohyně 'Soleil d'Or'

  Hlohyně 'Soleil d'Or'

  Pyracantha 'Soleil d'Or'

  ´Hlohyně 'Soleil d'Or'', jak se Pyracantě česky říká, patří mezi oblíbené keře a to hlavně díky své nenáročnosti. Odrůda 'Soleil d'Or' mádrobné sytě žluté plody, ktré dozrávají do konce září. Listy jsou drobné, podlouhlé a lesklé. Pyracantha patří k neopadavým keřům a je proto ideální k použití na živý plot. Na půdu není náročná a pokud má zem s přiměřenou vláhou a ideální podmínky, tak se odmění hustým růstem a četnějším plodenstvím. Hlohyně kvete na dvouletém dřevě, proto je potřeba při řezu dávat pozor, aby nedošlo k odstranění loňského dřeva. Řez je proto ideální provádět až během léta.

 • Hlohyně 'Teton'

  Hlohyně 'Teton'

  Pyracantha 'Teton'

  Vysazujeme 3ks na 1 metr živého plotu ve vzdálenosti 30 cm. Hlohyně 'Teton', jak se Pyracanthe česky říká, patří mezi oblíbené keře a to hlavně díky své nenáročnosti. Odrůda Teton má drobné žluto oronžové plody, ktré dozrávají do konce září. Listy jsou drobné, úzké, podlouhlé a lesklé. Pyracantha patří k neopadavým keřům a je proto ideální k použití na živý plot. Na půdu není náročná a pokud má zem s přiměřenou vláhou a ideální podmínky, tak se odmění hustým růstem a četnějším plodenstvím. Hlohyně kvete na dvouletém dřevě, proto je potřeba při řezu dávat pozor, aby nedošlo k odstranění loňského dřeva. Řez je proto ideální provádět až během léta. Jak správně vysadit živý plot? https://www.zahradnictvi-montano.cz/jak-spravne-vysadit-zivy-plot

 • Hlohyně 'Harlequin'

  Hlohyně 'Harlequin'

  Pyracantha 'Harlequin'

  Vysazujeme 3ks na 1 metr živého plotu ve vzdálenosti 30 cm. Hlohyně 'Harlequin', jak se Pyracanthe česky říká, patří mezi oblíbené keře a to hlavně díky své nenáročnosti. Odrůda ´Harlequin' má drobné červené plody, ktré dozrávají do konce září. Listy jsou drobné, úzké, podlouhlé, panašované a lesklé. Pyracantha patří k neopadavým keřům a je proto ideální k použití na živý plot. Na půdu není náročná a pokud má zem s přiměřenou vláhou a ideální podmínky, tak se odmění hustým růstem a četnějším plodenstvím. Hlohyně kvete na dvouletém dřevě, proto je potřeba při řezu dávat pozor, aby nedošlo k odstranění loňského dřeva. Řez je proto ideální provádět až během léta. Jak správně vysadit živý plot? https://www.zahradnictvi-montano.cz/jak-spravne-vysadit-zivy-plot

 • Ptačí-zob 'Melblack'

  Ptačí-zob 'Melblack'

  Ligustrum ovalifolium 'Melblack'

  zelené listy,bílé květy,VI.,jedovaté plody,vhodný do živých plotů,poloopadavý, vysazujeme 3ks na 1 m živého plotu s 30 cm rozestupem.

 • Tis červený

  Tis červený

  Taxus baccata

  tm.zelené jehlice,červené jedovaté plody,v.10m,vhodný do živých plotů,slunce,polosítn,vlhčí půda

 • Zerav západní 'Smaragd'

  Zerav západní 'Smaragd'

  Thuja occ. 'Smaragd'

  Při odběru 4 a více ks velikosti 100/125 cm ve 12l - POUZE OSOBNÍ ODBĚR. U vyzvednutí většího počtu rostlin - nutná telefonická rezervace. Vysazujeme 3ks na 1 metr živého plotu s rozestupem 30cm. Thuja occ. ´Smaragd´dorůstá výšky 4-6 m a šířky 1 - 1,8m.

 • Zimostráz obecný

  Zimostráz obecný

  Buxus sempervirens

  Zimostráz obecný (Buxus sempervirens) je stálezelený kompaktní keř vyznačující se hustou až nepropustnou texturou. Zimostráz obecný je mimořádně vhodný pro tvorbu nižšího stálezeleného živého plotu. Má oválné, lesklé, kožovité, celoročně temně zelené listy. Nové přírůstky buxusu jsou světle zelené a listy jemnější. Květ je drobný, bíložlutý ve svazečcích. Buxus preferuje mírně alkalické, propustné půdy. Na slunce není náročný a přizpůsobí se jak plnému slunci tak hlubokému stínu. Velmi dobře snáší řez a je mrazuvzdorný do -29 °C.