Expedice rostlin do dvou pracovních dní.

Rosa KORDES 'Schneeküsschen®bílá plná Růže polyantha 'Schneeküsschen®

Varianta:
Dostupnost Skladem (58 ks)
Možnosti doručení
169 Kč 150,89 Kč bez DPH
Rosa KORDES 'Schneeküsschen®bílá plná Růže polyantha 'Schneeküsschen®
Růže Kordes Schneekusschen (miniaturní růže)ADR

Původně toto jméno patřilo růži Kordes z roku 1993, jejíž odolnast však již byla překonána. Nyní se pod jménem Schneeküsen můžete těšit na velmi odolnou milou růžičkou sněhobílé barvy a krásně plných květů.Velká odolnost vůči padlí a skvrnitosti.Mrazuvzdorná.

ADR (Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung) je nezávislá mezinárodní zkouška kvality růží. Všechny nové odrůdy růží z celého světa se při těchto zkouškách testují několik let na jedenácti místech v celém Německu. Po těchto zkouškách se ty nejlepší ocení titulem ADR růže. Úspěch v testu náleží jen těm růžím, které jsou výrazně krásné a zároveň velmi odolné, zdravé a jejich pěstování je snadné. Růže, které projdou úspěšně tímto testem jsou vhodné do těch nejnáročnějších podmínek s minimální péčí, jako je např. veřejná zeleň.


Pravidla řezu růží
Při vlastním řezu růží vždy začněte tím, že nejprve odstraníte všechny části, které jsou po zimě poškozeny (a v dubnu je to už opravdu dobře vidět). Pak pokračujte tím, že dáte pryč přestárlé výhony (zdřevnatělé silné stonky). Ty se řežou co nejblíže k místu štěpování (u země). K tomu často potřebujete silné pákové nůžky.
Další přijdou na řadu větve, které se kříží nebo jinak překáží. Necháváme na keříku pupeny a větve, které směřují ven z keříku. Vycházejte z toho, že korunka by měla mít pravidelně rozestavěné základní výhony v počtu 3 – 5. Z těch se bude dále rozvíjet rostlina. Detail postupu při střihu růží je zřejmý z obrázků.
1 a 3: Obecně se snažíme o to, aby se rostlina rozvětvovala do šířky a aby byla zavětvena a olistěna již od země. Proto boční výhony řežeme nad očkem, které směřuje ven.
2: Výhon směřující nahoru zakrátíme na vhodnou výšku, která se liší podle vzrůstu odrůdy a druhu: U běžných druhů je to od 20 cm do 30 cm, u větších keřových růží 30 – 50 cm, u zakrslých (miniaturních) 10 – 20 cm.
4: Výhony vhodně a pravidelně vyplňující keřík ponecháme a hlouběji zakrátíme, aby se ještě rozvětvily.
5: Odřežeme výhony, které se kříží a nadměrně rostlinu zahušťují.
6. U starších rostlin odstraňujeme staré dřevo (silné zdřevnatělé a hnědočerné části) až u země, což se nazývá zmlazování. Tím podpoříme tvorbu nových výhonů, které lépe kvetou. Tento řez provádíme těsně nad místem štěpování, ale tak, abychom jej nepoškodili.

Výsadba:
V případě, že půda na Vašem pozemku není pro růže vhodná, přimíchejte při sázení k zemině speciální substrát určený pro růže. Samostatný substrát není vhodný
, protože rychle vysychá. Na trhu je k dostání i speciální mulč určený k růžím.
Geotextílii k růži nedáváme, zabraňuje přístupu vzduchu ke kořenům. Pokud sázíme růže po předchozí růži, není to ideální a vyměníme proto co největší množství zeminy. Velmi se osvědčilo přidání dlouhodobého hnojiva (kostní moučka, rohová moučka) do půdy. Chybu neuděláme, když ještě přidáme speciální organické hnojivo (s guánem) určené přímo na růže. Tímto hnojivem pak přilepšujeme růžím každým rokem hned zjara (březen/duben) a pak ještě po prvním kvetení (koncem července). Podpoříme tím násadu květů, květy jsou krásně vybarvené a větší. Dále již růže nehnojíme, aby zbytečně nevyháněly výhony, které do zimy nestačí vyzrát.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kordes
k řezu: ano
Kvete v měsících: VI
okrasná květem: ano
plné slunce: ano
počet rostlin na 1 m2: 4ks na m2
Požadavek na řez: III, IV, X
PUDABEZNAZAHRADNI: ano
středně vlhké stanoviště: ano
šířka: 40
trnitá rostlina: ano
venkovní rostlina: ano
výška rostliny v dospělosti: 40

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: