Expedice rostlin 7 až 10 pracovních dní.

Thuja occ. 'Smaragd' - balení 100 ks Zerav západní 'Smaragd' - 100 ks

Varianta:
Dostupnost Skladem (100 ks)
Možnosti doručení
2 900 Kč 2 589,29 Kč bez DPH
Thuja occ. 'Smaragd' - balení 100 ks Zerav západní 'Smaragd' - 100 ks
Akce Novinka
Thuja occidentalis ´Smaragd´

- vzrůst má úzce stěsnaný a pravidelně kuželovitý, dorůstá výšky 4 – 6 m a šířky 1 – 1,8 m. Smaragd je celoročně olistněný s leskle zelenými větvemi. Roste pomaleji až středně do hustého a sloupovitého kompaktního keře. Thuja Smaragd vyhovují půdy propustné, lehčí, vlhčí. Smaragd je plně mrazuvzdorný a snáší dobře znečištěné prostředí.

Zeravy jsou obecně všechny světlomilné, proto pokud mu dopřejete dostatek světla, tak bude bujně růst. Je však schopný se přizpůsobit i zhoršeným světelným podmínkám, ovšem větvení je řidší a koruna rozskladitější. Na výsluní roste více do výšky. V našich podmínkách je Zerav plně otužilý. Zimy zvládá bez problémů a je schopen se přizpůsobit i větrnějším polohám. Zcela mrazuvzdorný. Co se týče půdy, tak roste úplně všude. Ovšem pokud mu chcete dopřát a těšit se z jeho bujného růstu, tak má v oblibě hlubší, hlinito-písčité a přiměřeně vlhké půdy. Zerav je rostlinou vápnomilnou, ale při dostatečné vláze roste i v kyselých substrátech.

Řez i přesazování snáší dobře. Je proto velice vhodnou rostlinou pro živé ploty, kdy ořez provádíme v předjaří nebo pozdě na podzim, a to až po několika letech od výsadby.

Uplatnění zeravu je všestranné. Nalezneme ho v zahradách i ve volných výsadbách. Pro svoji „strnulost“ má pověst hřbitovního roští a často se používá k úpravě hřbitovů, urnových hájků, pomníků. Je však namístě podotknout, že kromě tisu červeného je zerav nejvhodnějším jehličnanem pro stříhané ploty a stěny. Maskuje, zadržuje a pohlcuje prach.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

D000010000031146