Expedice rostlin do dvou pracovních dní.

Juniperus comm. 'Green Carpet' Jalovec obecný 'Green Carpet'

Varianta:
Dostupnost Skladem (120 ks)
Možnosti doručení
108 Kč 96,43 Kč bez DPH
Juniperus comm. 'Green Carpet' Jalovec obecný 'Green Carpet'
Jalovec Green Carpet

nízký,zelený, půdopokryvný kultivar s přepadavými konci větví, vhodný k výsadbě nad zídky či do horní části skalek. Spolehlivě poroste a zakryje vše co je pod jeho úrovní či vytvoří přepad větví přes zídku.

Pěstujte v průměrných, středně vlhkých, dobře odvodněných půdách na plném slunci. Přizpůsobí se široké škále půd, preferuje však sušší, písčitou půdu. Toleruje horké, relativně suché podmínky pěstování, poněkud chudé půdy a mnoho látek znečišťujících ovzduší ve městech. Nesnáší vlhké půdy.
Juniperus horizontalis, běžně nazývaný jalovec plazivý, je poléhavý stálezelený keř, který pochází z Aljašky, Kanady a severu USA od Nové Anglie po New York po Velká jezera, Wyoming a Montana. Obvykle se vyskytuje ve skalnatých nebo písčitých půdách včetně skalních výběžků, kamenitých svahů, pobřežních útesů, prérií, písečných dun a břehů potoků. Tvoří nízký přízemní pokryv, který obvykle dosahuje výšky 15 – 45 cm, ale šíří se dlouhými koncovými větvemi s bohatými krátkými větvemi, aby vytvořil často hustou a širokou rohož. Jehlice jsou během vegetačního období typicky zelené až modrozelené, ale v zimě často získávají fialové tóny. Dužnaté šištice semen (tmavě modré bobule) obvykle dozrávají za dva roky, ale na kulturních rostlinách často chybí.
Rodové jméno pochází z latinského názvu pro jalovec. Přívlastek je zřejmým odkazem na horizontální větve.
Všestranný, rozlehlý půdopokryv vhodný pro skalky, k opěrným zdem nebo jako hmota na svazích pro kontrolu eroze. Je vhodný pro kamenitou půdu a sušší místa.Juniperus communis, běžně nazývaný jako jalovec obecný je dvoudomý jehličnatý strom , který se vyskytuje v různých formách a tvarech na celé severní polokouli. Formy a tvary jsou velie rozmanité od vysokých stromů, po zakrslé keříky, od pravidelných tvarů po bizarně rozsochaté. Většina z nich roste poměrně pomalu, ty stromovité dosahují v 10 letech výšky cca 1m.
Nejlépe se mu daří ve středně vlhké, dobře propustné půdě na slunném stanovišti. Dobře snáší i neúrodné či kamenité půdy, zakořeněné rostliny dobře snáší i dočasné sucho. Nesnáší vysoké teploty a vysokou vlhkost, klidně však poroste i v podmínkách které panují za polárním kruhem.
Plody jalovce se nazývají jalovčinky a abychom se jich dočkali, potřebujeme samčí i samičí rostlinu. Požívají se jako koření třeba ke zvěřině, k výrobě ginu anebo jako přírodní lék k léčbě trávících obtíží nebo jako diuretikum.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jehličnany
okrasná listem: ano
plné slunce: ano
polostín: ano
středně vlhké stanoviště: ano
suché stanoviště: ano
šířka: 1.5
venkovní rostlina: ano
výška rostliny v dospělosti: 0.3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: