Zerav západní 'Smaragd'

Thuja occ. 'Smaragd'
Při odběru 4 a více ks velikosti 100/125 cm ve 12l - POUZE OSOBNÍ ODBĚR. U vyzvednutí většího počtu rostlin - nutná telefonická rezervace.
  • Stav skladu Skladem

  • Prodejní velikost 40/60

  • Velikost hrnku 2 l

  • plné slunce ano

  • suché stanoviště ano

  • venkovní rostlina ano

  • středně vlhké stanoviště ano

  • stín ne

  • polostín ano

od 69,00 Kč s DPH Za 1 ks

plné slunce
ano
suché stanoviště
ano
venkovní rostlina
ano
středně vlhké stanoviště
ano
stín
ne
polostín
ano

Popis zboží

Thuja occidentalis ´Smaragd´ - vzrůst má úzce stěsnaný a pravidelně kuželovitý, dorůstá výšky 4 – 6 m a šířky 1 – 1,8 m. Smaragd je celoročně olistněný s leskle zelenými větvemi. Roste pomaleji až středně do hustého a sloupovitého kompaktního keře. Thuja Smaragd vyhovují půdy propustné, lehčí, vlhčí. Smaragd je plně mrazuvzdorný a snáší dobře znečištěné prostředí.
Zeravy jsou obecně všechny světlomilné, proto pokud mu dopřejete dostatek světla, tak bude bujně růst. Je však schopný se přizpůsobit i zhoršeným světelným podmínkám, ovšem větvení je řidší a koruna rozskladitější. Na výsluní roste více do výšky. V našich podmínkách je Zerav plně otužilý. Zimy zvládá bez problémů a je schopen se přizpůsobit i větrnějším polohám. Zcela mrazuvzdorný. Co se týče půdy, tak roste úplně všude. Ovšem pokud mu chcete dopřát a těšit se z jeho bujného růstu, tak má v oblibě hlubší, hlinito-písčité a přiměřeně vlhké půdy. Zerav je rostlinou vápnomilnou, ale při dostatečné vláze roste i v kyselých substrátech.
Řez i přesazování snáší dobře. Je proto velice vhodnou rostlinou pro živé ploty, kdy ořez provádíme v předjaří nebo pozdě na podzim, a to až po několika letech od výsadby.
Uplatnění zeravu je všestranné. Nalezneme ho v zahradách i ve volných výsadbách. Pro svoji „strnulost“ má pověst hřbitovního roští a často se používá k úpravě hřbitovů, urnových hájků, pomníků. Je však namístě podotknout, že kromě tisu červeného je zerav nejvhodnějším jehličnanem pro stříhané ploty a stěny. Maskuje, zadržuje a pohlcuje prach

Číst více

Dotaz k produktu

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Související produkty