Expedice rostlin do dvou pracovních dní.

Rosa KORDES 'Bentheimer Glod'®zářivě oranžová Růže polyantha 'Bentheimer Glod

Varianta:
Dostupnost Skladem (107 ks)
Možnosti doručení
169 Kč 150,89 Kč bez DPH
Rosa KORDES 'Bentheimer Glod'®zářivě oranžová Růže polyantha 'Bentheimer Glod
Rosa KORDES 'Bentheimer Glod'®zářivě oranžová  Růže polyantha 'Bentheimer Glod
Akce
Růže Kordes Bentheimer Gold

mnohokvětá plnokvětá růže v zářivě měděné barvě.Velikost květu 8cm .Velká odonost vůči černé skvrnitosti a padlí.Mrazuvzdorná.


ADR (Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung) je nezávislá mezinárodní zkouška kvality růží. Všechny nové odrůdy růží z celého světa se při těchto zkouškách testují několik let na jedenácti místech v celém Německu. Po těchto zkouškách se ty nejlepší ocení titulem ADR růže. Úspěch v testu náleží jen těm růžím, které jsou výrazně krásné a zároveň velmi odolné, zdravé a jejich pěstování je snadné. Růže, které projdou úspěšně tímto testem jsou vhodné do těch nejnáročnějších podmínek s minimální péčí, jako je např. veřejná zeleň.


Pravidla řezu růží


Při vlastním řezu růží vždy začněte tím, že nejprve odstraníte všechny části, které jsou po zimě poškozeny (a v dubnu je to už opravdu dobře vidět). Pak pokračujte tím, že dáte pryč přestárlé výhony (zdřevnatělé silné stonky). Ty se řežou co nejblíže k místu štěpování (u země). K tomu často potřebujete silné pákové nůžky.
Další přijdou na řadu větve, které se kříží nebo jinak překáží. Necháváme na keříku pupeny a větve, které směřují ven z keříku. Vycházejte z toho, že korunka by měla mít pravidelně rozestavěné základní výhony v počtu 3 – 5. Z těch se bude dále rozvíjet rostlina. Detail postupu při střihu růží je zřejmý z obrázků.
1 a 3: Obecně se snažíme o to, aby se rostlina rozvětvovala do šířky a aby byla zavětvena a olistěna již od země. Proto boční výhony řežeme nad očkem, které směřuje ven.
2: Výhon směřující nahoru zakrátíme na vhodnou výšku, která se liší podle vzrůstu odrůdy a druhu: U běžných druhů je to od 20 cm do 30 cm, u větších keřových růží 30 – 50 cm, u zakrslých (miniaturních) 10 – 20 cm.
4: Výhony vhodně a pravidelně vyplňující keřík ponecháme a hlouběji zakrátíme, aby se ještě rozvětvily.
5: Odřežeme výhony, které se kříží a nadměrně rostlinu zahušťují.
6. U starších rostlin odstraňujeme staré dřevo (silné zdřevnatělé a hnědočerné části) až u země, což se nazývá zmlazování. Tím podpoříme tvorbu nových výhonů, které lépe kvetou. Tento řez provádíme těsně nad místem štěpování, ale tak, abychom jej nepoškodili.


Sázení kontejnerovaných růží

Těsně před vysazením růže ponořte kontejner asi na 2 minuty do nádoby s vodou. Kontejner nechte ponořený, dokud ze substrátu vycházejí bublinky vzduchu. Tímto způsobem zajistíte dostatečné provlhčení substrátu, ve kterém je růže zasazená.
Pomocí rýče nebo rycích vidlí vytvořte jámu, která bude dvakrát tak širší a hlubší než je velikost kořenového balu. Dno i boky načechrejte rycími vidlemi a na dno dejte kvalitní zahradní substrát nebo vyzrálý kompost.
Růže umístěte tak, aby místo štěpování bylo cca 5 cm pod úrovní terénu. Místo štěpování poznáte podle specifického „uzlu“ na výhonu, nad kterým se růže začíná větvit.
Zeminou přihrňte sazenici růže tak, aby se kolem rostliny vytvořila nízká hráz, která zabrání úniku vody při zalévání. Rostlinu po zasazení dostatečně prolijte vodou. Rostlinu zalévejte hlavně v období sucha, dokud rostlina spolehlivě nezakoření.


V případě, že půda na Vašem pozemku není pro růže vhodná, přimíchejte při sázení k zemině speciální substrát určený pro růže. Samostatný substrát není vhodný, protože rychle vysychá. Na trhu je k dostání i speciální mulč určený k růžím.
Geotextílii k růži nedáváme, zabraňuje přístupu vzduchu ke kořenům. Pokud sázíme růže po předchozí růži, není to ideální a vyměníme proto co největší množství zeminy. Velmi se osvědčilo přidání dlouhodobého hnojiva (kostní moučka, rohová moučka) do půdy. Chybu neuděláme, když ještě přidáme speciální organické hnojivo (s guánem) určené přímo na růže. Tímto hnojivem pak přilepšujeme růžím každým rokem hned zjara (březen/duben) a pak ještě po prvním kvetení (koncem července). Podpoříme tím násadu květů, květy jsou krásně vybarvené a větší. Dále již růže nehnojíme, aby zbytečně nevyháněly výhony, které do zimy nestačí vyzrát.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kordes
k řezu: ano
Kvete v měsících: VI
plné slunce: ano
počet rostlin na 1 m2: 4 ks na 1m2
polostín: ano
Požadavek na řez: III, IV, X
PUDABEZNAZAHRADNI: ano
středně vlhké stanoviště: ano
šířka: 0.6
trnitá rostlina: ano
venkovní rostlina: ano
výška rostliny v dospělosti: 0.7

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: