Expedice rostlin 3 až 5 pracovních dní.

Pinus mugo 'Winter Gold' Borovice kleč 'Winter Gold'

Varianta:
Dostupnost Skladem (2 ks)
Možnosti doručení
625 Kč 558,04 Kč bez DPH
Pinus mugo 'Winter Gold' Borovice kleč 'Winter Gold'
Borovice kleč,Winter gold´
kompaktně rostoucí jehličnan s tmavě zelenými jehlicemi přes léto, které jsou v zimě zářivě žluté. Vynikne ve stálezelených skupinách nebo jako solitér ve větší skalce. Dorůstá výšky 1,5 m.

Pinus mugo
Pěstujte ve vlhkých, dobře odvodněných hlínách na plném slunci. Roste dobře v písčitých půdách, ale je také poněkud tolerantní k jílům. Vyhněte se špatně odvodněným mokrým půdám. Rostliny preferují chladné letní klima. Rostliny jsou obecně tolerantní k městským podmínkám. Každoročně na konci zimy prořezávejte, abyste si zachovali kompaktní velikost. Neprořezávané rostliny mohou při dozrávání přerůst určené prostory pro výsadbu.
Pinus mugo, běžně nazývaný borovice kleč, je variabilní druh, který je nejčastěji viděn jako keř s mnoha větvemi nebo široký zaoblený malý strom do výšky 6 m. Dospělé rostliny typicky vykazují hustý habitus, obvykle dorůstají více do šířky než do výšky. Pochází z hor střední a jižní Evropy od Španělska po Balkán. Vyznačuje se jasně zelenými jehlicemi ve svazcích po dvou, oválnými až kuželovitými matně hnědými samičími šištičkami a šupinatou hnědošedou kůrou.
Rodové jméno pochází z latinského názvu pro borovice.
Mugo je údajně starodávné tyrolské jméno s neznámou definicí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jehličnany
okrasná listem: ano
plné slunce: ano
polostín: ne
suché stanoviště: ano
šířka: 0.5
venkovní rostlina: ano
výška rostliny v dospělosti: 1.5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: